MŠ U Krtečka

školní rok začíná 1.9.2020
Chcete dostávat rychlé SMS informace ? Stáhněte si aplikaci www.tady-a-ted.cz
nacházíte se: úvod > Aktuality > pro rodiče s dětmi > Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

"Celé Česko čte dětem"    www.celeceskoctedetem.cz

Vážení a milí,

Naše mateřská škola se přihlásila do projektu Česko čte dětem. Víme, jak důležitá pro naše děti je čtenářská dovednost. Chceme, aby byly v životě šťastné, úspěšné, spokojené. Víme, že nedílnou součástí našeho života je tištěné slovo. O tom, jak ho budeme chápat, vnímat, používat rozhodují naše zkušenosti, které nás provází od dětství.

   Každý z Vás si rád vzpomene na chvilky, kdy nám naši blízcí četli naše „ první „ knížky.Někdo je ještě stále má, někdo má vzpomínku jen v sobě, ale určitě každý z nás má citové pouto ke knize celý život.

    Chceme, aby v dnešní době DVD,CD, MP atp. si naše děti vzaly tu „ svoji“ knížku a ponořily se do světa divů, kouzel, pohádek, později faktu a informací, ještě později prvních lásek, detektivky nebo třeba sci-fi. Zkrátka aby je i ony měly tak rády jako my.

   Tak jako Vy doma i my čteme našim dětem. Rády bychom ale zprostředkovaly i ostatním „ sdílení“ Vašich pout ke knížkám, které doma s dětmi čtete.

   Proto Vám nabízím možnost podělit se s dětmi v MŠ o tu „ Vaši“ nejoblíbenější.. V každé třídě se můžete podívat na to, kdy Vás zveme ke čtení té „ Vaší“ knížky.

Co nabízíme:?

  • Zvídavé děti, které Vás budou poslouchat, případně sdílet Vaše nadšení
  • Seznámí se s novou literaturou
  • Krásou mluveného slova

 

Co očekáváme:?

  • Cca 30 minut Vašeho času
  • Chuť podělit se o své zážitky s ostatními
  • Hezký a smysluplný prožitek i pro Vás